Aktualności

15 maja obchodzimy Święto Polskiej Niezapominajki. Ideą święta jest promowanie walorów polskiej przyrody i stałe przypominanie o jej ochronie. W tym roku piknik w ramach centralnych obchodów Święta Polskiej Niezapominajki w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisku nie odbędzie się, ale leśnicy pamiętają o Niezapominajce. Przypominają ideę święta, jego pomysłodawcę – redaktora Andrzeja Zalewskiego, symbolikę i pocztówki z motywem niezapominajki, a także poprzednie edycje wydarzenia. Apelują też o nadsyłanie zdjęć i filmów oraz wspomnień związanych z poprzednimi edycjami święta oraz o wzajemną życzliwość dla innych i poszanowanie przyrody.

Wydarzenia

W dniach 27-29 marca w Kielcach odbędzie się XV edycja LAS-EXPO – Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi. Jubileuszowa edycja łączy się w tym roku z obchodami 135-lecia istnienia RDLP w Radomiu.

Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Nadleśnictwo Ostrowiec Św. prowadzi sprzedaż zarówno drewna, nasion, sadzonek, jak i choinek w okresie przedświątecznym. Detaliczna sprzedaż drewna i sadzonek prowadzona jest w oparciu o regulamin sprzedaży drewna w biurze Nadleśnictwa i w siedzibach poszczególnych Leśnictw.