Lista aktualności Lista aktualności

Spacer z leśnikiem

Już w najbliższą sobotę, 26 marca, będzie można wybrać się na spacer z pracownikami Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski po okolicznych lasach.

Las pełni wiele funkcji – przyrodniczych, gospodarczych i społecznych. Nie sposób przecenić jego dobroczynnego wpływu na zdrowie. Samo przebywanie w lesie niesie ze sobą szereg korzyści - obniża poziom kortyzolu (nazywanego hormonem stresu), zwiększa zdolność rozwiązywania problemów i kreatywność o 50%, zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję. To doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody, tym bardziej że zapowiada się świetna pogoda na tego rodzaju aktywność!

W imieniu pracowników Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski, serdecznie zapraszamy na spacer po ścieżce edukacyjnej w leśnictwie Zwierzyniec przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji na Gutwinie. Zbiórka zacznie się już około 9:30 przy samej leśniczówce, a planowane wyjście przewidujemy na godzinę 10:00.

Po spacerze przewidywane jest spotkanie przy ognisku pod altaną w Kąciku Edukacyjnym za leśniczówką leśnictwa Zwierzyniec.

            Po więcej informacji zapraszamy na nasz profil na Facebook’u: https://www.facebook.com/profile.php?id=100067930608894

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w wydarzeniu !