Lista aktualności Lista aktualności

Lasy Państwowe na LAS-EXPO

W dniach 27-29 marca w Kielcach odbędzie się XV edycja LAS-EXPO – Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi. Jubileuszowa edycja łączy się w tym roku z obchodami 135-lecia istnienia RDLP w Radomiu.

Tradycyjnie, wśród stoisk wystawowych swoje miejsce zajmą Lasy Państwowe. Podobnie do lat ubiegłych, LAS-EXPO objęli patronatem honorowym: Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Adam Wasiak oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Tomasz Sot.

Targi LAS-EXPO są doskonałym miejscem do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy leśnikami, drzewiarzami i przedsiębiorcami leśnymi. Jednocześnie odbywające się targi AGROTECH stwarzają możliwość zapoznania się z kierunkami rozwoju techniki rolnej oraz promocji Lasów Państwowych wśród szerokiej grupy zwiedzających.

Targi odbywają się na terenie administrowanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Radomiu, dlatego są dla radomskich leśników szczególnie ważne. Stoisko wystawowe organizowane jest przez nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska" oraz RDLP w Radomiu przy wsparciu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych. Działania koordynuje Nadleśnictwo Kielce. Wystawa wpisuje się w kalendarz najważniejszych imprez promocyjnych radomskiej dyrekcji.

Na stoisku Lasów Państwowych będzie promowana działalność gospodarcza LP, ze szczególnym uwzględnieniem funkcji społecznych i ekologicznych lasów. Ze względu na obchody jubileuszu 135-lecia RDLP w Radomiu stoisko będzie nawiązywało do tego wydarzenia. Pokażemy, w jaki sposób praca kolejnych pokoleń leśników nieprzerwanie przyczynia się do rozwoju gospodarczego regionu świętokrzyskiego.

W tym roku, w ramach kampanii Lasów Państwowych na 2015 rok, realizowanej pod hasłem „Lasy Państwowe. Zapraszamy", na swoim stoisku będziemy promowali także korzyści płynące z lasów oraz aktywny wypoczynek na terenie radomskiej dyrekcji.

Specjalną atrakcją będzie obecność Zespołu Sygnalistów Myśliwskich działającego przy RDLP w Radomiu, który tworzą leśnicy - pasjonaci muzyki myśliwskiej. Przewidziane są także pokazy sokolnicze i wiele innych atrakcji.

Ekspozycję można zwiedzać:

-     27 marca 10.00-17.00

-     28 marca 9.00-17.00

-     29 marca 9.00-16.00

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji na stronie: http://www.targikielce.pl/pl/targi-przemyslu-drzewnego-zasoby-lesne-las-expo-targi-kielce,280,d.htm