Lista aktualności Lista aktualności

Trening BiegamBoLubię Lasy w Nadleśnictwie Daleszyce

W ramach BiegamBoLubię Lasy i ogólnopolskiej akcji „Trenuj w lesie” ruszają bezpłatne treningi biegowe pod okiem wykwalifikowanych trenerów lekkiej atletyki. Odbędą się one w 19 lokalizacjach w kraju, w tym na terenie Nadleśnictwa Daleszyce.

Las tworzy specyficzny spokój i ciszę, stąd jest to bardzo dobre miejsce do aktywnego spędzania czasu. Leśne ścieżki są bardziej miękkie niż asfalt, czy chodnik i dają wytchnienie stawom zmniejszając obciążenia dla kolan i stóp. Ponadto las umożliwia trening biegowy w różnych warunkach terenowych – mamy tu do czynienia z pagórkami, wzniesieniami, zbiegami, podbiegami, czasem trzeba też ominąć jakiś konar. Im bardziej urozmaicona rzeźba terenu, tym ciekawsza trasa i większe wyzwania przed biegaczami, co kształtuje także charakter.

Treningi w ramach BiegamBoLubię Lasy i ogólnopolskiej akcji „Trenuj w lesie” będą realizowane przez 11 weekendów, od 10 października do 20 grudnia. Na terenie RDLP w Radomiu odbędą się 11 października o godz. 10:30 na terenie Nadleśnictwa Daleszyce, kompleks Otrocz, miejscowość Suków. Biegacze znają te trasy choćby z 7 edycji Daleszyckiego Crossu o Puchar Nadleśniczego.

Więcej informacji o akcji: Lasy Państwowe Biegam Bo Lubię - Lasy oraz na profilu fb: Trenuj w lesie, Biegam Bo Lubię LASY, Biegam bo lubię Lasy Daleszyce

W spotkaniach mogą wziąć udział początkujący oraz zaawansowani biegacze. Dwójka doświadczonych trenerów Wiolety Jończyk oraz Adriana Kozuby postara się zapewnić dawkę wiedzy, energii i motywacji obu grupom. Projekt BiegamBoLubię Lasy powstał, by zachęcić do uprawiania sportu na terenach leśnych, biegać po świeżym powietrzu i poznać nowe, nieodkryte dotąd zielone ścieżki.

Zapraszamy!

Osoba do kontaktu:

Koordynator Paweł Kosin, tel. 606 669 777